12. december

Velkommen til dagens kalenderlåge i vores julekalender. I dag gemmer lågen på en historie om, hvor svært det kan være, at skulle vente på at det bliver juleaften. 

For de fleste er ventetiden op til juleaften fyldt med spænding og man glæder sig til alt det der hører sig til sådan en aften. Og så er der dem der ikke kan holde sig i skindet, hvor utålmodigheden og nysgerrigheden får overtaget.  

Hør vores sognepræst Daniel Vigtoft Jakobsen, der fortæller om sin barndoms jul i videoen. 

Ved at bruge hjemmesiden accepterer du brugen af cookies mere information

Cookie indstillingerne på denne hjemmeside er aktiveret for at give dig den bedste oplevelse. Hvis du fortsætter med at bruge hjemmesiden uden at ændre dine cookie indstillinger eller du klikker Accepter herunder, betragtes dette som din accept

Luk