24. december 

Velkommen til den næstsidste låge i vores julekalender.
Har du glædet dig til at det skulle blive juleaften? Det har drengen Johannes også, især til de julegaver, som han ved der ligger under juletræet. Han håber at hans største ønske bliver opfyldt, og så er der jo også lige den der gave fra onkel Stefan.

Onkel Stefan har givet Johannes en ledetråd til hvad hans julegave er. Den lyder således: “Det er en ting, der hverken kan gå eller stå eller flyve eller svømme”.

Kan du gætte hvad det er?
Hør med når vores sognepræst Alice Pedersen fortæller historien om julegaven til Johannes.

Kig med igen i morgen, når vi åbner den allersidste låge i julekalenderen.

Ved at bruge hjemmesiden accepterer du brugen af cookies mere information

Cookie indstillingerne på denne hjemmeside er aktiveret for at give dig den bedste oplevelse. Hvis du fortsætter med at bruge hjemmesiden uden at ændre dine cookie indstillinger eller du klikker Accepter herunder, betragtes dette som din accept

Luk